KONST / Litografier / Färglitografi 14655103
nr 1465 5103
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 18/99, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 75x53cm, yttermått inklusive ram: 96x75cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 maj 2022
kl 18:43:25
2/5 18:14:40
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström